Jak dobrać rakietę tenisową dla dziecka?

Wielkość rakiet podawana jest w calach i odnosi się do długości ramy mierzonej od końca rączki do szczytu jej główki. Najmniejsze rakiety mają długość 17 cali i są przeznaczone dla najmłodszych adeptów tenisa ziemnego. Największe rakiety juniorskie mają długość 26 cali i są krótsze o 1 od rakiet pełnowymiarowych. Poszczególne wielkości mogą być zróżnicowane wielkościami rączek.

 

Jaka rakieta do tenisa dla dziecka?

 

Rakieta powinna być dopasowana przede wszystkim pod względem długości. Drugim kryterium jest waga. Obydwie cechy rakiety są ważne kiedy chodzi o użytkowanie rakiety. Dziecko musi mieć możliwość swobodnego manewrowania.

 

Materiały, z jakich wykonane są rakiety dziecięce

 

Modele dla dzieci są z reguły o wiele tańsze niż modele dla dorosłych. Wynika to z kilku czynników – tych najbardziej prozaicznych jak to, że są po prostu mniejsze są jednym z nich. Rakiety dla dzieci są stworzone z myślą o znacznie krótszym użytkowaniu, szczególnie jeśli chodzi o najmniejsze rakiety. Te dla najmłodszych zrobione są z aluminium, naciągnięte najprostszymi strunami i często opakowane w foliowe pokrowce. Im większe rakiety wybieramy tym materiały stają się bardziej różnorodne, a niektóre modele 25 i 26 calowe nie odbiegają jakością od rakiet dla dorosłych. Są raczej ich krótszymi odpowiednikami.

 

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze rakiety dla dziecka?

 

Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że rakieta dla naszego dziecka będzie służyła przez określony czas. Jeśli nasza pociecha uczęszcza na zajęcia z trenerem to warto posłuchać jego podpowiedzi i zasugerować się jaką wielkość rakiety wybrać. Kierujmy się przede wszystkim potrzebami młodego zawodnika, a w dalszej kolejności wyglądem czy też modelem rakiety. Juniorzy mają swoich ulubionych zawodników, a Ci najlepsi mają własne linie rakiet, również te dedykowane dzieciom.

 

Czego unikać przy wyborze dziecięcych rakiet do tenisa?

 

W ofertach sklepów można niekiedy znaleźć coś co bardziej przypomina zabawkę aniżeli prawdziwą rakietę do tenisa. Najłatwiej rozpoznać to po naciągu, który zamontowano na rakiecie. Nie bójmy się rakiet, które są dość mocno naciągnięte. To oznacza, że rama jest mocna, a struna, jaką na nią założono wytrzymała. Tanie rakiety będą wykonane niedbale, słabo naciągnięte, a ich cena może znacznie odbiegać od rynkowych. Kupując rakiety aluminiowe warto przyjrzeć się czy model, który odebraliśmy nie jest przekrzywiony. Nie musi to oznaczać wady sprzętu, a często wynika z właściwości materiału. Aluminiowe ramy uginają się pod wpływem nacisku. Grafitowe rakiety pękają – oczywiście mówimy to o dużej sile.

 

Akcesoria do rakiet juniorskich

 

W miarę użytkowania część elementów zużyje się – warto zadbać, żeby dziecko miało świeżą owijkę na rakiecie. Sucha i zużyta będzie ścierała naskórek, odbierze przyjemność z gry i może być przyczyną drobnych kontuzji. Naciąg wymieniamy w zależności od intensywności gry. W przypadku najmłodszych może to nie być w ogóle konieczne, ale u starszych dzieci należy zadbać, żeby naciąg zachowywał pierwotne właściwości.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2739 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2025-01-18
Bardzo szybka realizacja zamówienia
2024-12-19
Owijka bardzo dobra. Strona internetowa przejrzysta. Szybka przesyłka, dobrze zapakowana. Polecam
pixelpixelpixelpixelpixel