Jakie są kształty rakiet do squasha?

 

Rakiety do squasha możemy podzielić ze względy na kształt główki – to najbardziej widoczna różnica, która natychmiast rzuca się w oczy. Są rakiety z klasyczne, z mostkiem, które przypominają kształtem rakiety do tenisa ziemnego oraz rakiety łezki (teardrop, otwarte). Obydwa kształty mają swoich zwolenników, choć znacznie więcej osób decyduje się na bardziej nowoczesne rakiety w kształcie łzy. Producenci postarali się, żeby ich produkty były różnorodne i pomimo pewnego ograniczenia kształtem nie sposób zauważyć, że wybór jest dość duży i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

 

Z jakich materiałów wykonuje się rakiety do squasha?

 

Pomimo tego, że na rynku znaleźć można rakiety wykonane z aluminium, hybrydowe (kombinacja dwóch lub więcej materiałów), kompozytowe (mieszanka dwóch lub więcej materiałów) oraz grafitu, to tak naprawdę liczą się jedynie te ostatnie. Wszystkie, które nie są wykonane z grafitu (może być niewielka domieszka innych substancji) to rakiety przeznaczone dla osób, które grają w squasha 2-3 razy w roku, a nie chcą wypożyczać rakiet w klubie. Jeśli zamierzamy grać regularnie, trenować czy rekreacyjnie wychodzić na kort to powinniśmy skupić się na modelach grafitowych. Po pierwsze są najlepiej wykonane – odpowiednio wyważone, wykonane z dbałością, naciągnięte prawdziwym naciągiem i założona jest na nie przyzwoita owijka (w przypadku większości marek).

 

Różne parametry rakiet do squasha

 

Wybierając pierwszą rakietę, niekiedy przez mniej zorientowanych nazywaną paletką, kierujemy się zupełnie nieistotnymi dla nas parametrami. Skupmy się na tym, żeby wybrać rakietę, która pomoże nam w czasie gry. Najlepiej, żeby miała odpowiednią dla nas wagę, na początek wybieramy spośród cięższych rakiet 130-150 gramów. Później w miarę zmieniających się potrzeb możemy pochylić się nad lżejszymi ramami. Dobrze jeśli struny ułożone są prostopadle, co optymalizuje wielkość pola czystego odbicia.

 

Co ma znaczenie przy wyborze rakiety?

 

Powyżej poruszyliśmy najważniejsze aspekty. Może poza jednym, czyli tym, że rakieta ma się nam po prostu podobać. Lepiej jeśli wychodzimy na kort posiadając sprzęt, który nie razi nas w oczy. W ofercie jest grubo ponad 200 modeli, więc na pewno znajdziemy coś dla siebie. Pamiętajmy, że gra w squasha jest dość awaryjną jeśli chodzi o sprzęt. Nie jest niczym nadzwyczajnym złamanie rakiety na jednym z pierwszych treningów. Wynika to z mniejszego czucia odległości oraz mniejszej kontroli przy zamachu. Należy się liczyć z taką ewentualnością.

 

Ile kosztuje rakieta do squasha?

 

Dokładnie tyle ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić :) Oczywiście, biorąc pod uwagę wszystko co opisaliśmy wyżej, warto poszukać jakiejś optymalizacji. Jeśli szukamy pierwszej rakiety to nie szukamy wśród modeli za 600 złotych, bo być może nie docenimy tego co w tej rakiecie najlepsze, albo po prostu nie będziemy mieli okazji, bo ją złamiemy. Starajmy się raczej znaleźć coś co będzie odpowiadało naszemu poziomowi umiejętności. Dobra rakieta wcale nie musi być droga, jest cała masa modeli, które kosztują ok. 300-400 złotych a jakością nie ustępują tym z górnej półki. Mało tego, niekiedy to te same modele, które inaczej pomalowano, zmieniono im lekko balans czy wagę. Różnica nie warta dopłacania kilku stówek.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2612 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Szybka realizacja zamówienia
2024-05-28
Wszystko OK
pixelpixel