Buty tenisowe dla dzieci

 

Jakie są buty do tenisa dla dzieci?

 

Podobnie jak w przypadku innych zakupów wiążących się z uzbrojeniem naszego juniora w sprzęt, powinniśmy kierować się przede wszystkim jego potrzebami. Żaden z liczących się producentów nie przygotowuje wyczynowych butów dla dzieci. Wiąże się to przede wszystkim z brakiem tak dużych przeciążeń jak w przypadku wyczynowego uprawiania sportu. Nie znajdziemy zatem butów, w których grają najlepsi zawodnicy rankingu ATP, ale na pewno zauważymy pewne nawiązania. Choćby odwzorowania modeli czy kolorów. Jeśli nasza pociecha ma ulubionego sportowca to chyba warto sprawić mu tę przyjemność i poszukać butów, które nawiązują do kolekcji jego idola.

 

Buty do tenisa ziemnego – rodzaje kortów, podeszwa clay

 

Przeglądając ofertę butów tenisowych dla dzieci z pewnością zauważymy, że nie ma tu butów dedykowanych na mączkę. Wynika to z zupełnie innego zachowania na korcie w czasie nauki, a w czasie gry wyczynowej, którą uprawiają dorośli zawodnicy oraz starsi juniorzy. Nie ma potrzeby szukać modeli, które miałby służyć jedynie grze na ziemi. Wybieramy zatem spośród modeli all court.

 

Wybór butów dla dzieci – indywidualne potrzeby

 

Dzieci grają na bardzo różnym poziomie. Warto skonsultować zakupy np. z ich trenerem. Jeśli ten uważa, że podopieczny wymaga lepszej amortyzacji na korcie to poszukajmy butów z wyższą podeszwą (najczęściej trochę droższych modeli). Ceny butów dla dzieci wahają się od ok. 100 do 300 złotych. Bez problemu znajdziemy modele, które będą oferowały maksymalnie dużo za mniej niż 200. Najdroższe to buty, które nawiązują do obecnych kolekcji i topowych modeli. Ważne aby but dobrze opinał stopę, warto zadbać o bezpieczeństwo na korcie. W miarę możliwości stosujmy grube skarpety, pamiętajmy, że dzieci nie pocą się jak dorośli i nie doskwiera im brak wentylacji w bucie. W ofercie znajdziemy przeróżne kolory obuwia, więc znalezienie ulubionego nie powinno być problemem. Co zaradniejsi rodzice przy okazji zakupów butów dobierają jeszcze 2-3 dodatkowe pary sznurówek, żeby w miarę potrzeb zmodyfikować zakup.

 

Jak często zmieniać buty do tenisa ziemnego dla dzieci?

 

Do wymiany dochodzi najczęściej z najbardziej prozaicznego powodu, mianowicie dziecko wyrasta z danego rozmiaru. Pamiętajmy, że przy zakupie warto wybrać buty odrobinę większe (maksymalnie 0,5 cm), w tenisie to zupełnie nie przeszkadza, a pozwoli na korzystanie z butów odrobinę dłużej. Inaczej kiedy wybieramy buty na halę, tam raczej dopasowane do długości stopy. Jeśli dziecko gra w tenisa dość często, kilka godzin tygodniowo to musimy się liczyć, że buty będą zmieniane częściej niż raz na pół roku. Wyczynowo grający juniorzy powinni dbać o częstszą wymianę ze względu na szybsze zużycie.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.88 / 5.00 2520 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-02-27
  super
  2024-02-27
  Wszystko w porządku, polecam
  pixelpixel