Piłka do tenisa


Piłki tenisowe - ceny


Dobrze dobrana piłka to tenisa może zmienić przebieg gry. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ale jest to dość istotny element gry. Szczególnie jeśli gramy na różnych typach nawierzchni. Oczywiście dla początkującego gracza nie będzie to tak istotne, ale do profesjonalisty bardzo. Tacy zawodnicy starają się używać za każdym razem nowej piłki, dobranej do nawierzchni kortu. Nawet podczas treningów używają nowych piłek by się przyzwyczajać i podczas meczu wiedzieć jak to wykorzystać. Przy aktualnych cenach piłek nie każdy może sobie na to pozwolić. Nie mniej pamiętajmy, że kupując większe pakiety obniżamy ceny jednostkowe piłki. Nie każdy wie, ale w profesjonalnym tenisie po siódmym gemie wymienia się pierwsze piłki, a później kolejne co dziewięć gemów.

 

Rodzaje piłek do tenisa

 

Większość firm produkujących piłki do tenisa ma w ofercie piłki z podziałem na poziomy: rekreacyjny, mistrzowski i profesjonalny. Te pierwsze są przeznaczone głównie dla graczy początkujących, czy do treningu, np: Babolat Academy czy Wilson Practice. W poziomie mistrzowskim piłki będą zadowalały większość średnio zaawansowanych zawodników, np.: Wilson Championship czy Dunlop Championship. Najlepsze są piłki z poziomie profesjonalnym, przeznaczone do turniejów tenisowych, gdyż gwarantują wytrzymałość i jakoś na najwyższym poziomie, np.: Wilson US Open czy Dunlop Grandprix

 

Piłki tenisowe możemy podzielić na:

1. Piłki bezciśnieniowe, które mają kauczukowy, grubszy środek i lepszą jakość odbicia. Przeznaczone są głównie do treningów. Są cięższe i odbijają się wyżej, a ich wytrzymałość jest całkiem wysoka. To, czym przede wszystkim wyróżnia się ten rodzaj piłek to ciężkość i twardość przy odbiciach, przez co kontrolowanie uderzeń jest mocno utrudnione.
2. Piłki ciśnieniowe, które są przeznaczone do gry meczowej, ale także treningowej. Są lżejsze i zdecydowanie bardziej miękkie, dlatego dają większy komfort podczas gry. Mają znacznie lepszą kontrolę uderzeń. Powinniśmy używać ich jak najczęściej, gdyż każdego dnia tracą ciśnienie. Są idealne dla graczy profesjonalnych i grających regularnie. Przeciętny gracz powinien rozegrać taką piłką od sześciu do ośmiu setów.
Piłki ciśnieniowe produkowane są również dla dzieci i mają odpowiednio niższe ciśnienie.
3. Piłki gąbczaste dla najmłodszych tenisistów. Są znacznie wolniejsze w porównaniu z tradycyjnymi piłkami tenisowymi, a ich odbicie jest niższe.
Pamiętajmy, że wybór piłki do tenisa ziemnego jest bardzo istotnym elementem. Wpływają na szybkość odbić, komfort gry, a także kontrolę.

 

Rodzaje piłek tenisowych dla dzieci


W nauce dzieci priorytetem jest zastosowanie odpowiednich piłek, by tenis był dla nich sportem ciekawym i pozwalał im rozwijać techniczne zdolności, a także udoskonalać taktykę. Piłki odróżniają się kolorami i odpowiadają różnym poziomom gry. Przy ich wyborze warto uwzglęnić wiek dzieci, wzrost czy zdolności motoryczne. Wyróżniamy piłki z poziomem stage 1 (zielonym), które są o 25% wolniejsze od regularnych piłek i odbijają się na wysokości od 120 do około 135 cm, czyli są idealne dla dzieci w wieku od 9 do 10 lat. Kolejny poziom, to stage 2 (pomarańczowy) dla nieco młodszych dzieci (8-9 lat), są o 50% wolniejsze niż regularne. Najwolniejszymi piłkami są gąbkowe, czerwone piłki stage 3. Są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-7 lat i są wolniejsze o 75% od zwykłych piłek.

Jakiej marki wybrać piłkę do tenisa?


Na rynku mamy bardzo duży wybór w producentach piłek. Do czołowych należą: Wilson, Babolat, Tretorn, Dunlop, Head, Tecnifibre, Yonex czy Prince. Nie ma wątpliwości, że każdy z producentów przykłada ogromną wagę do jakości, natomiast opinii pomiędzy graczami jest wiele i zdania co do tego, która piłka jest najlepsza są podzielone. W internecie znajdziemy wiele rankingów piłek do tenisa. Każdy z nas ma zupełnie inne oczekiwania. Zawodowcy potrzebują lepszych, bardzo powtarzalnych piłek, amatorzy powinni stawiać na cenę i wytrzymałość. Wybór piłki przez profesjonalnego gracza musi być po prostu bardziej przemyślany. Często warto kierować się ceną i aktualnymi promocjami.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2568 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-10
Szybka realizacja zamówienia, super
2024-03-29
Obsługa na najwyższym poziomie. Polecam.
pixelpixel